Likya Macerası – Trekking – Etap 3 / Olympos – Gelidonya (3 gece 4 gün)

(3 müşteri değerlendirmesi)

12.500,00

Tarih

Etkinliğimiz 3 gece 4 gün olup, aşağıdaki tarihlerde başlangıç ve bitiş günlerini görebilirsiniz.

Katılımcı

Bu aşamada sizden herhangi bir ücret alınmayacaktır. Rezervasyon işlemini gerçekleştirdikten sonra banka bilgilerimiz e-posta adresinize otomatik olarak iletilecektir. %20 ön ödeme ile rezervasyonunuzu konfirme edebilirsiniz.

Toplam Tutar:
Stok kodu: C-DK-CDK-1-1-1-1 Kategoriler:

GENEL BAKIŞ

Anadolu coğrafyası tarihin başından beri verimli toprakları ve stratejik konumu dolayısıyla birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Helenistik dönemin en görkemli topluluklarından Likya Medeniyeti, günümüzde Türkiye sınırları içerisinde bulunan, Fethiye’den Antalya’ya kadar uzanan tarihi bir medeniyettir. Bu coğrafyada kurulan birçok şehir antik Yunan dönemi ve Roma döneminde de kullanılmış olup, kalıntıları günümüze dek ulaşmıştır. Bu antik şehirler arasında ulaşımı ve ticareti sağlayan antik yollar mevcuttur. Günümüzde arkeologlar tarafından tespit edilen bu yol yaklaşık olarak 530 kilometre uzunluğunda olup Likya Yolu olarak adlandırılmaktadır.

Arkeoloji, antropoloji ve tarih bilimiyle uğraşanların, geçmişi aydınlatan birçok izler keşfettiği bu coğrafya biz doğa severler için de tarihin ve doğanın eşsiz birlikteliğine tanıklık edeceğimiz bir eser niteliğindedir. Turistik olarak değerlendirildiğinde uluslararası düzeyde eleştirmenlerden tam not almış, Dünyanın en iyi yürüyüş rotaları arasında gösterilen Likya Yolu’nu; Ege’nin ve Akdeniz’in kesişimini, yeşilin ve mavinin uyumunu bizimle birlikte keşfetmeye hazırlanın.

Kültürel ve coğrafi anlamda yetkinliğe sahip, Likya Yolu konusunda uzmanlaşmış aynı zamanda yürüyüş ve tırmanış eğitimine sahip rehberimiz eşliğinde; bugüne dek uygulanan programların aksine, eğlence ve konforu, tarihi ve doğal güzelliklerle harmanladığımız programımızda birçok farklı deneyimler yaşayacaksınız. Akdeniz’in en güzel manzaralarına tanıklık edeceğiniz Gelidonya Feneri, mavinin her tonuyla karşılaşacağınız Suluada manzarası ve inanılmaz güzelliğe sahip Adrasan ve Teke koyları bu etkinlikte karşınıza çıkacak sembol noktalardan sadece birkaç tanesi. Bunun yanı sıra Likya Medeniyeti’nin en önemli şehirlerinden Olimpos ve Phaselis antik kentleri ile pek çok önemli eser barındıran Antalya Arkeoloji Müzesi’nin tarihi büyüsünü keşfetmek gibi olağanüstü aktiviteler sizi başka dünyalara götürecek.

Programımız seçkin tesislerde konaklayıp, Anadolu mutfağının leziz yemeklerini tadarak; değerli misafirlerimizin konforundan ödün vermeden tamamlanmak üzere planlanmıştır. Bu özel rotayı birlikte keşfetmek üzere sizleri bu yolculuğa davet ediyoruz.

 

TURUN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ

 • Antik Likya medeniyetinin 3000 senelik tarihi mirasını ve antik kentlerini keşfetme olanağı tanıyan, Dünyanın en iyi 10 rotası arasında gösterilen bir tur deneyimi.
 • Türkiye’deki en iyi dağ patikalarını ve kıyı yollarını göz kamaştıran manzaralar eşliğinde keşfetme
 • Bölgenin yerli halkı ve antik medeniyetlerin miras bıraktığı eşsiz kültürel etkileşim
 • Dünya’nın en iyi manzaralarından biri olan Gelidonya Feneri
 • Olympos ve Phaselis Antik Kentleri’nde tarihi bir yolculuk

 

ETKİNLİĞE  DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 3 gece bungalov konaklama
 • Profesyonel ekipman temini
 • 4 Kahvaltı, 5 öğle yemeği (lunchbox), 4 akşam yemeği
 • Havaalanı ve otogar transferleri
 • Etkinlikte belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Valiz transferi
 • Profesyonel rehberlik hizmeti ve trekking artçısı eşliğinde yürüyüşler
 • Seyahat sağlık sigortası

ETKİNLİĞE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Kişisel harcamalar
 • Antalya’ya ulaşım
 • İçerikte bahsedilmeyen öğünler
 • Alkollü içecekler

 

KISA BİLGİLENDİRME

 • Etkinliğimiz 12-70 yaş arası katılımcılar için uygundur.
 • Katılım 15 kişi ile sınırlıdır.
 • Her gün rota üzerindeki farklı bir tesiste konaklama gerçekleştirilecektir. Valiziniz bir sonraki tesise ücretsiz olarak transfer edilmektedir.
 • Tek Konaklama farkı 3000 TL‘dir.
 • Etkinliğimiz TÜRSAB 13653 No belgeli Camption tarafından organize edilmektedir.
 • Etkinliğimizde kokartlı profesyonel turist rehberi bulunmaktadır.
 • Orta seviye zorlukta günlük 5-7 saat aralığında yürüyüşler gerçekleştirilecektir.
 • Tüm kredi kartlarına taksit imkanı mevcuttur.
 • Etkinlik fiyatına, özel harcamalarınız ve ulaşım hariç her şey dahildir.

Program

TUR PROGRAMI

1. GÜN (Havaalanı transferi, Çıralı’dan Olympos’a Yürüyüş)

Misafirlerimizi sıcak bir karşılamayla Antalya’da karşılıyor ve Çıralı’ya transfer ediyoruz. Farklı varış saatlerine göre programımızı organize edip sonrasında Likya yolu konusunda uzman rehberimiz ile temel yürüyüş eğitimi, yürüyüş esnasında dikkat edilmesi gerekenler, programın detayları ve acil durumlarda yapılması gerekenler alakalı bir sunum gerçekleştiriyor. Yürüyüşümüz Çıralı’dan başlayıp sahil şeridinden Olimpos’a uzanan yolda geçecek ve antik kentin içinden geçerek ulaştığımız tesisimizde sonlanacak. Sahil şeridi boyunca pek çok yüzme molası veriyor ardından dinlenmek üzere tesisimize geçiyoruz.

Yürüyüş: 4 km, 80 m irtifa, Kolay

Yemekler: Öğle, Akşam

Konaklama: Alaturka Pansiyon, Olympos

2. GÜN (Adrasan’dan Gelidonya Feneri Yürüyüşü)

Keyifli bir kahvaltının ardından tesisimizden ayrılıyor ve Adrasan’a gitmek üzere aracımıza geçiyoruz. Adrasan’dan başladığımız yürüyüşümüzde Suluada’nın panoramik manzarası eşliğinde Gelidonya Feneri’ne ulaşıyoruz. Devamında ise Antik Melanippe şehrinin limanı olan Korsan Koyu’na ulaşıp denizin tadını çıkarıyoruz. Burada hazır bekleyen aracımıza geçerek Olympos’taki tesisimize dönüyoruz.

Yürüyüş: 19 km, 410 m irtifa, Zor
Yemekler: Sabah, Öğle (Lunchbox), Akşam
Konaklama: Alaturka Pansiyon, Olympos

3. GÜN (Musa Dağı üzerinden Adrasan’a yürüyüş)

Olypmos’ta kahvaltımızı yaptıktan sonra Adrasan’a doğru yola koyuluyoruz. Yolumuz üzerinde Olimpos Antik Kenti‘ne geliyor ve burada tarihi bir gezinin Musa Dağı’na doğru irtifa almaya başlıyoruz. Deniz kıyısının hemen bitiminden yükselen dağların arasında doğanın büyüleyici güzelliğini birçok farklı açıdan görme fırsatı elde ediyoruz. Devamında ise Adrasan’a ulaşıyor ve burada hazır bulunan aracımıza geçerek Olympos’taki tesisimize geçiyoruz.

Yürüyüş: 15 km, 720 m irtifa, Zor
Yemekler: Sabah, Öğle (Lunchbox), Akşam
Konaklama: Alaturka Pansiyon, Çıralı

4. GÜN (Beycik’ten Chimaera/Yanartaş Yürüyüşü)

Sabah erken saatlerde tesisimizde ayrılarak Beycik köyüne geçiyoruz. Burada başlayan yürüyüşümüzde öncelikle Beydağları Milli Parkı’nın incisi Ulupınar’a ulaşıyoruz. Devamında ise efsanelere konu olmuş ve yüzyıllardır sönmeyen ateşin olduğu Chimaera (Yanartaş)’a ulaşıyoruz. Burada öğle yemeğinin ardından programımızı tamamlamış bulunuyoruz. Dönüş uçak transferlerinin saatlerine göre ayarlanacak şekilde havaalanı transferiyle siz değerli misafirlerimizi sayısız güzel anı ve muazzam deneyimlerle uğurluyoruz.

Yürüyüş: 13 km, 650 m irtifa, Zor
Yemekler: Sabah, Öğle (Lunchbox)

 

Önemli Bilgiler

KIYAFETLER & EKİPMANLAR

 • Yürüyüş, trekking veya dağcılık botları (goratex ve yüksek botlar *)
 • Nefes alabilir, polyester gömlek, tişört/sweat*
 • Polar, hırka veya kazak
 • Yağmurluk
 • Trekking veya dağcılık çorapları
 • Güneş gözlüğü
 • Şapka (UV koruyuculu tavsiye edilir.)
 • Mayo/bikini ve havlu
 • 15 lt sırt çantası*
 • Taşınabilir şarj aleti
 • Güneş kremi
 • Böcek ilacı

Valiz transferi tarafımızdan sağlanacağı için; ekstra eşyalar getirebilirsiniz. Trekking batonları tarafımızdan karşılanacaktır. * ile işaretli ürünleri getirdiğinizden lütfen emin olun.

HAVAALANI & OTOGAR TRANSFERİ

Camption ile rezervasyon yapan tüm misafirlerimiz için ücretsiz transfer hizmetimiz mevcuttur. Fethiye – Patara etabı için ücretsiz transfer hizmetimiz Dalaman Havalimanı ve Fethiye Otogar’dan gerçekleştirilecektir.

SAĞLIK SİGORTASI

Misafirlerimiz için kanunen zorunlu olan Zorunlu Paket Tur Mali Sorumluluk Sigortası’nın yanı sıra Camption’a özel Doğa Sporları Seyahat Sigortası da hazırladık. Yukarıda belirtilen tüm sağlık sigortaları seyahat ücretinize dahildir. Kanunen zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Mali Sorumluluk Sigortası tur fiyatına dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 sayılı Kanun ve Acentenin öngördüğü şartlara sahiptir. Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası tur ücretine dahil değildir. Mücbir sebep nedeniyle turu son anda iptal etmek isteyen misafirlerimiz, toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar geri ödeme almalarını sağlayan iptal sigortası dahil olmak üzere ek sigorta ve sağlık sigortası yaptırabilmektedir. Bu ek sigorta ve güvence paketi, tur kaydından itibaren en geç 24 saat içinde teslim alınmalıdır. Daha sonraki sigortalarda, iptal kapsamı dışında kalan sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerlidir. Bu tur için bahsi geçen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi 69,00 TL olup, misafirlerimiz tura kayıt sırasında sigortalarını yaptırabilmektedir. 70 yaş ve üzeri misafirlerimize %100 ek ücret uygulanır.

Rezervasyon

REZERVASYON KOŞULLARI

Rezervasyonunuzu yapmadan önce lütfen Rezervasyon Koşulları sayfamızı inceleyiniz.

ÖDEME

Yalnızca %20 ön ödeme ve tüm kredi kartlarına taksit imkanıyla!

Tarih ve katılımcı sayısını seçtikten sonra oluşturduğunuz rezervasyonu tamamlamak üzere ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz. Ödeme sayfasında ise karşınıza çıkan formu doldurduktan sonra Havale/EFT seçeneğini seçtiğinizde yalnızca tutarın %20’sini göndermeniz; kalanını ise tur başlangıcında ödemeniz gerekmektedir. Link ile ödemeyi seçmeniz durumunda ise e-mail adresinize göndereceğimiz link üzerinden kredi kartıyla, taksit seçenekleriyle ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

İPTAL – İADE VE DEĞİŞİM

30 günden önce yapılan iptallerde %10 kesinti uygulanır. 7-30 gün arasında ileri bir tarih ile değiştirilebilir veya %30 kesinti uygulanır. 7 günden az kalan yolculuklar için para iadesi yapılamaz. Camption seyahati gerçekleştiremezse, ücretin tamamı kesintisiz olarak iade edilecektir.

Likya Macerası – Trekking – Etap 3 / Olympos – Gelidonya (3 gece 4 gün) için 3 değerlendirme

 1. Can

  Her anını dolu dolu yaşadık. Çok güzel bir program oluşturulmuş. Antik kentler, doğa ve deniz hepsinin bir arada olduğu harika bir etkinlik. Özel ilgileri için Raşit ve rehberimiz Baturalp’e sevgilerimle.

 2. Handan

  Likya’nın Doğusunu yürüme fırsatım olmamıştı. Gelidonya Feneri’nin manzarası, Olimpos, Çıralı gerçekten görülmeye değer. Şükrü Bey’e ilgisi ve rehberliği için çok teşekkürler 🙂

 3. Zeynep

  Likya Yolu yürüyüşünü günlük yaşantının koşuşturmacasından uzaklaşmak ve zihnini dinlendirmek isteyen herkese tavsiye ediyorum. Doğa, deniz, harika tesisler ve eşsiz bir tarih sizi bekliyor. Rehberimiz Şükrü Bey’e ayrıca teşekkür ediyorum.

Değerlendirme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir