Likya Macerası – Trekking – Etap 3 / Phaselis – Gelidonya (4 gece 5 gün)

(14 müşteri değerlendirmesi)

17.000,00

Tarih

Etkinliğimiz 4 gece 5 gün olup, aşağıdaki tarihlerde başlangıç ve bitiş günlerini görebilirsiniz.

Katılımcı

Bu aşamada sizden herhangi bir ücret alınmayacaktır. Rezervasyon işlemini gerçekleştirdikten sonra banka bilgilerimiz e-posta adresinize otomatik olarak iletilecektir. %20 ön ödeme ile rezervasyonunuzu konfirme edebilirsiniz.

Toplam Tutar:
Stok kodu: C-DK-CDK-1-1-1 Kategoriler:

GENEL BAKIŞ

Anadolu coğrafyası tarihin başından beri verimli toprakları ve stratejik konumu dolayısıyla birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Helenistik dönemin en görkemli topluluklarından Likya Medeniyeti, günümüzde Türkiye sınırları içerisinde bulunan, Fethiye’den Antalya’ya kadar uzanan tarihi bir medeniyettir. Bu coğrafyada kurulan birçok şehir antik Yunan dönemi ve Roma döneminde de kullanılmış olup, kalıntıları günümüze dek ulaşmıştır. Bu antik şehirler arasında ulaşımı ve ticareti sağlayan antik yollar mevcuttur. Günümüzde arkeologlar tarafından tespit edilen bu yol yaklaşık olarak 530 kilometre uzunluğunda olup Likya Yolu olarak adlandırılmaktadır.

Arkeoloji, antropoloji ve tarih bilimiyle uğraşanların, geçmişi aydınlatan birçok izler keşfettiği bu coğrafya biz doğa severler için de tarihin ve doğanın eşsiz birlikteliğine tanıklık edeceğimiz bir eser niteliğindedir. Turistik olarak değerlendirildiğinde uluslararası düzeyde eleştirmenlerden tam not almış, Dünyanın en iyi yürüyüş rotaları arasında gösterilen Likya Yolu’nu; Ege’nin ve Akdeniz’in kesişimini, yeşilin ve mavinin uyumunu bizimle birlikte keşfetmeye hazırlanın.

Kültürel ve coğrafi anlamda yetkinliğe sahip, Likya Yolu konusunda uzmanlaşmış aynı zamanda yürüyüş ve tırmanış eğitimine sahip rehberimiz eşliğinde; bugüne dek uygulanan programların aksine, eğlence ve konforu, tarihi ve doğal güzelliklerle harmanladığımız programımızda birçok farklı deneyimler yaşayacaksınız. Akdeniz’in en güzel manzaralarına tanıklık edeceğiniz Gelidonya Feneri, mavinin her tonuyla karşılaşacağınız Suluada manzarası ve inanılmaz güzelliğe sahip Adrasan ve Teke koyları bu etkinlikte karşınıza çıkacak sembol noktalardan sadece birkaç tanesi. Bunun yanı sıra Likya Medeniyeti’nin en önemli şehirlerinden Olimpos ve Phaselis antik kentleri ile pek çok önemli eser barındıran Antalya Arkeoloji Müzesi’nin tarihi büyüsünü keşfetmek gibi olağanüstü aktiviteler sizi başka dünyalara götürecek.

Programımız seçkin tesislerde konaklayıp, Anadolu mutfağının leziz yemeklerini tadarak; değerli misafirlerimizin konforundan ödün vermeden tamamlanmak üzere planlanmıştır. Bu özel rotayı birlikte keşfetmek üzere sizleri bu yolculuğa davet ediyoruz.

 

TURUN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ

 • Antik Likya medeniyetinin 3000 senelik tarihi mirasını ve antik kentlerini keşfetme olanağı tanıyan, Dünyanın en iyi 10 rotası arasında gösterilen bir tur deneyimi.
 • Türkiye’deki en iyi dağ patikalarını ve kıyı yollarını göz kamaştıran manzaralar eşliğinde keşfetme
 • Bölgenin yerli halkı ve antik medeniyetlerin miras bıraktığı eşsiz kültürel etkileşim
 • Dünya’nın en iyi manzaralarından biri olan Gelidonya Feneri
 • Olympos ve Phaselis Antik Kentleri’nde tarihi bir yolculuk

 

ETKİNLİĞE  DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 4 gece bungalov konaklama
 • Profesyonel ekipman temini
 • 4 Kahvaltı, 5 öğle yemeği (lunchbox), 4 akşam yemeği
 • Havaalanı ve otogar transferleri
 • Etkinlikte belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Valiz transferi
 • Profesyonel rehberlik hizmeti ve trekking artçısı eşliğinde yürüyüşler
 • Seyahat sağlık sigortası

ETKİNLİĞE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Kişisel harcamalar
 • Antalya’ya ulaşım
 • İçerikte bahsedilmeyen öğünler
 • Alkollü içecekler

 

KISA BİLGİLENDİRME

 • Etkinliğimiz 12-70 yaş arası katılımcılar için uygundur.
 • Katılım 15 kişi ile sınırlıdır.
 • Her gün rota üzerindeki farklı bir tesiste konaklama gerçekleştirilecektir. Valiziniz bir sonraki tesise ücretsiz olarak transfer edilmektedir.
 • Tek Konaklama farkı 4000 TL‘dir.
 • Etkinliğimiz TÜRSAB 13653 No belgeli Camption tarafından organize edilmektedir.
 • Etkinliğimizde kokartlı profesyonel turist rehberi bulunmaktadır.
 • Orta seviye zorlukta günlük 5-7 saat aralığında yürüyüşler gerçekleştirilecektir.
 • Tüm kredi kartlarına taksit imkanı mevcuttur.
 • Etkinlik fiyatına, özel harcamalarınız ve ulaşım hariç her şey dahildir.

Program

TUR PROGRAMI

1. GÜN (Havaalanı transferi, Phaselis’ten Tekirova’ya yürüyüş)

Misafirlerimizi sıcak bir karşılamayla Antalya’da karşılıyor ve Kemer’e transfer ediyoruz. Farklı varış saatlerine göre programımızı organize edip sonrasında Likya yolu konusunda uzman rehberimiz ile temel yürüyüş eğitimi, yürüyüş esnasında dikkat edilmesi gerekenler, programın detayları ve acil durumlarda yapılması gerekenler alakalı bir sunum gerçekleştiriyor. Daha sonrasında yürüyüşe Phaselis Antik Kenti’nde başlıyoruz. Büyük İskender için de büyük önem arz eden bu antik kenti ve etrafındaki koyları keşfettikten sonra yüzme molasıyla birlikte Tekirova’ya ulaşıyoruz. Daha sonrasında ise dinlenmek üzere tesisimize geçiyoruz.

Yürüyüş: 6 km, 100 m irtifa, Kolay

Yemekler: Öğle (Lunchbox), Akşam

Konaklama: Amore Hotel, Tekirova

2. GÜN (Tekirova’dan Çıralı yürüyüşü)

Keyifli bir kahvaltının ardından Tekirova’dan ayrılıyor ve Çıralı’ya doğru yola koyuluyoruz. Yürüyüşümüz sırasında pek çok harika koy bize eşlik ediyor. Kleopatra Koyu, Teke Koyu ve Beycik Bükü’nün ardından eşsiz manzaralar eşliğinde Maden Koyu’na ulaşıyoruz. Solumuzda Akdeniz’in sağımızda ise Tahtalı Dağı’nın bize eşlik ettiği yürüyüş sonrasında Çıralı’ya ulaşıyoruz. Burada bulunan tesisimize yerleşip dinlenmeye geçiyoruz.

Yürüyüş: 20 km, 350 m irtifa, Ortalama

Yemekler: Sabah, Öğle (Lunchbox), Akşam

Konaklama: Ali Baba Pansiyon, Çıralı

3. GÜN (Olympos Antik Kenti ve Musa Dağı üzerinden Adrasan’a yürüyüş)

Çıralı’da kahvaltımızı yaptıktan sonra Adrasan’a doğru yola koyuluyoruz. Yolumuz üzerinde Olimpos Antik Kenti’ne geliyor tarihi bir gezi üzerine yüzme molası veriyoruz. Olimpos Antik Kenti’nden ayrıldıktan sonra Musa Dağı’na doğru irtifa almaya başlıyoruz. Deniz kıyısının hemen bitiminden yükselen dağların arasında doğanın büyüleyici güzelliğini birçok farklı açıdan görme fırsatı elde ediyoruz. Devamında ise Adrasan’a ulaşıyor ve burada bulunan tesisimize geçiyoruz.

Yürüyüş: 15 km, 720 m irtifa, Zor

Yemekler: Sabah, Öğle (Lunchbox), Akşam

Konaklama: Likya Otel, Adrasan

4. GÜN (Gelidonya Feneri üzerinden Karaöz’e yürüyüş)

Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılarak Adrasan Körfezi’nin büyüleyici güzelliği eşliğinde Gelidonya Feneri’ne doğru ilerliyoruz. Suluada’nın panoramik manzarası bizi yanlız bırakmıyor ve Likya Yolu’nun en güzel manzara noktalarından olan Gelidonya Feneri’ne ulaşıyoruz. Devamında ise Korsan Koyu’na inerek deniz molası veriyor ve Karaöz’e doğru devam ediyoruz. Ardından otelimize yerleşip dinlenmeye geçiyoruz.

Yürüyüş: 21 km, 420 m irtifa, Zor

Yemekler: Sabah, Öğle (Lunchbox), Akşam

Konaklama: Ada Pansiyon, Karaöz

5. GÜN (Antalya Arkeoloji Müzesi’ni keşif ve havaalanına dönüş)

Sabah erken saatlerde tesisimizden ayrılıp pek çok arkeolojik esere ev sahipliği yapan Antalya Arkeoloji Müzesi’ne doğru yola koyuluyoruz. Burada bulunan antik dönem eserlerini detaylı inceledikten sonra ise programımızı tamamlamış bulunuyoruz. Dönüş uçak transferlerinin saatlerine göre ayarlanacak şekilde havaalanı transferiyle siz değerli misafirlerimizi sayısız güzel anı ve muazzam deneyimlerle uğurluyoruz.

Önemli Bilgiler

KIYAFETLER & EKİPMANLAR

 • Yürüyüş, trekking veya dağcılık botları (goratex ve yüksek botlar *)
 • Nefes alabilir, polyester gömlek, tişört/sweat*
 • Polar, hırka veya kazak
 • Yağmurluk
 • Trekking veya dağcılık çorapları
 • Güneş gözlüğü
 • Şapka (UV koruyuculu tavsiye edilir.)
 • Mayo/bikini ve havlu
 • 15 lt sırt çantası*
 • Taşınabilir şarj aleti
 • Güneş kremi
 • Böcek ilacı

Valiz transferi tarafımızdan sağlanacağı için; ekstra eşyalar getirebilirsiniz. Trekking batonları tarafımızdan karşılanacaktır. * ile işaretli ürünleri getirdiğinizden lütfen emin olun.

HAVAALANI & OTOGAR TRANSFERİ

Camption ile rezervasyon yapan tüm misafirlerimiz için ücretsiz transfer hizmetimiz mevcuttur. Fethiye – Patara etabı için ücretsiz transfer hizmetimiz Dalaman Havalimanı ve Fethiye Otogar’dan gerçekleştirilecektir.

SAĞLIK SİGORTASI

Misafirlerimiz için kanunen zorunlu olan Zorunlu Paket Tur Mali Sorumluluk Sigortası’nın yanı sıra Camption’a özel Doğa Sporları Seyahat Sigortası da hazırladık. Yukarıda belirtilen tüm sağlık sigortaları seyahat ücretinize dahildir. Kanunen zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Mali Sorumluluk Sigortası tur fiyatına dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 sayılı Kanun ve Acentenin öngördüğü şartlara sahiptir. Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası tur ücretine dahil değildir. Mücbir sebep nedeniyle turu son anda iptal etmek isteyen misafirlerimiz, toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar geri ödeme almalarını sağlayan iptal sigortası dahil olmak üzere ek sigorta ve sağlık sigortası yaptırabilmektedir. Bu ek sigorta ve güvence paketi, tur kaydından itibaren en geç 24 saat içinde teslim alınmalıdır. Daha sonraki sigortalarda, iptal kapsamı dışında kalan sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerlidir. Bu tur için bahsi geçen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi 69,00 TL olup, misafirlerimiz tura kayıt sırasında sigortalarını yaptırabilmektedir. 70 yaş ve üzeri misafirlerimize %100 ek ücret uygulanır.

Rezervasyon

REZERVASYON KOŞULLARI

Rezervasyonunuzu yapmadan önce lütfen Rezervasyon Koşulları sayfamızı inceleyiniz.

ÖDEME

Yalnızca %20 ön ödeme ve tüm kredi kartlarına taksit imkanıyla!

Tarih ve katılımcı sayısını seçtikten sonra oluşturduğunuz rezervasyonu tamamlamak üzere ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz. Ödeme sayfasında ise karşınıza çıkan formu doldurduktan sonra Havale/EFT seçeneğini seçtiğinizde yalnızca tutarın %20’sini göndermeniz; kalanını ise tur başlangıcında ödemeniz gerekmektedir. Link ile ödemeyi seçmeniz durumunda ise e-mail adresinize göndereceğimiz link üzerinden kredi kartıyla, taksit seçenekleriyle ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

İPTAL – İADE VE DEĞİŞİM

30 günden önce yapılan iptallerde %10 kesinti uygulanır. 7-30 gün arasında ileri bir tarih ile değiştirilebilir veya %30 kesinti uygulanır. 7 günden az kalan yolculuklar için para iadesi yapılamaz. Camption seyahati gerçekleştiremezse, ücretin tamamı kesintisiz olarak iade edilecektir.

Rehberin Notu

Ben bu turda sizlere eşlik edecek olan rehberiniz Baturalp Aktepe. 3 etapta yaklaşık 7 yıldır yürüyüş yapmaktayım. Diğer etaplara göre daha zorlu ve kondisyon isteyen bu rotada tur başlangıcımız Karaöz kasabası. Antik zamandaki adı Melanippe olan bu kasaba arkasında çam ormanlarıyla, Papaz ve korsan koyuyla birlikte doğa tatili için son zamanlarda oldukça popüler bir kasaba. Bu güzergahta ilk olarak yükselerek Gelidonya fenerine uğruyoruz. Gelidonya feneri karşıda Beş adalar manzarası eşliğinde bize harika bir görsel sunuyor. Şartlar ve grubumuzun motivasyonu doğrultusunda ilk alternatifimiz rota üzerinden Adrasan’a yürümek. İkinci alternatifimiz ise Gelidonya fenerinden sonra geri dönerek Korsan koyu ve Papaz koyunu değerlendirip, Adrasan’a araçla ulaşmak. Ertesi günkü rotamız oldukça zorlu. Adrasan’dan Olimpos’a ulaşmamız için öncelikle Musa dağı’nı aşmamız gerekiyor. Rota oldukça keyifli olsa da yıpratıcı olabiliyor. Denizden oldukça uzaklaşarak tekrardan denize ulaşıp doğayla bütünleşmiş Olimpos antik kentine uzanıyoruz. Olimpos antik kentinden sonra Çıralı plajına doğru uzanıyoruz. Doğal koruma alanı olan bu bölgeler deniz kaplumbağalar için yaşam alanları. Yanartaş/Kimera ve sonrasında ulaşacağımız Tekirova’ya kadar inanılmaz koylara uğruyoruz. Bu koylarda Maden koyu rotanın yıldızı. Endüstriyel mirasımız olan bu madeni ziyaret etmek ve o zamanları hissetmek insanda derin izler bırakıyor. Tekirova’daki son konaklamamız sonrasında ertesi gün Korsanların durak noktası Phaselis antik kentini ziyaret ediyoruz ve doğa harikası Göynük kanyonunu ziyaret ediyoruz. Kısaca diğer etaplara göre daha zorlu olan bu etap sizlere kondisyon harici inanılmaz deneyimler katacak.

Baturalp Aktepe – Tur Rehberi

Instagram – @batouristic

Likya Macerası – Trekking – Etap 3 / Phaselis – Gelidonya (4 gece 5 gün) için 14 değerlendirme

 1. Tuğba

  Tarihi ve doğayı iç içe hissettiğimiz bir yolculuk oldu. Şehir stresinden kaçıp geldiğimiz bu programda yeri geldi yorulduk, yeri geldi denize girip serinledik. Yıldızlara bakarak uyumayı ne kadar özlediğimizi fark ettik. Eşim de ben de kusursuz bir hafta geçirdiğimiz için eksiksiz şekilde hazırlıklarını yapan arkadaşlara teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız, sayenizde doğayı keşfetme şansımız oldu.

 2. Mehtap

  Yunan mitolojisindeki kutsal Olimpos Dağı’na (Musa Dağı) çıkmış biri olarak şunu söyleyebilirim; aman suyunuzu tedarikli kullanın 🙂
  Baturalp muazzam bir rehber, harika bir tura katıldık. Büyülendik resmen. Artık sonbaharda görüşürüz. Ellerinize sağlık

 3. Ecrin

  Gelidonya Feneri’ne ulaştığımızda zaten yorulmuştum ama bir şekilde Adrasan’a ulaştım. Sonraki gün daha da zorlandım ama Çıralı’ya ulaştım. Sınırlarımızı zorlamadan bir yere ulaşamıyoruz. Bu konuda destekleri için Baturalp’e teşekkür ediyorum. Kusursuz bir organizasyon için tebrik ederim.

 4. Songül

  Yürüdükçe alışırsın dediler; öyle de oldu. Arkadaşlar sayenizde doğa yürüyüşlerinin vazgeçilmez kadını oldum. Elinize sağlık, bu zevkli etkinliği sağladığınız için…

 5. Selçuk

  Arya (6): Baba yoruldunuz mu?
  Ben (33): Yok kızım, geliyoruz.
  Arya (6): Biz Baturalp abiyle buradan atlamaya karar verdik.
  Kübra (31): Selçuk, koş! Kıza yetişelim
  Diyaloğunun geçtiği ailecek çok memnun kaldığımız etkinlik.
  -el kadar çocuk bizi geride bıraktı, bana mısın demedi.
  Sözlük entry’si gibi değerlendirme yaptım ama Camption ekibi sayesinde gerçekten çok güzel yerler görüp, harika bir hafta geçirdik.
  Not: Göynük Kanyonu’nda su çok soğuk 🙁

 6. Bensu

  Likya Yolu’nu yürümeyi uzun zamandır düşünüyor ama rotayı yeteri kadar bilmediğimiz, konaklama ve ağır bir yükle yürüyüş yapma probleminde dolayı erteliyorduk. Bu etkinliğini incelediğimizde aklımıza takılan sorunların birçoğu düşünülmüştü bizde artık bu hayalimizi gerçekleştirmeye karar verdik. Yürüyüş liderimiz Baturalp hem rehberlik hem de Likya Yolu konusunda çok deneyimliydi. Biz Gelidonya – Antalya etabına katıldık, gördüğümüz her manzara nefes kesiciydi diyebilirim. Yemekler, konakladığımız tesisler ve kamp alanları çok güzeldi. Bazı zamanlarda ufak yorgunluklar yaşadık tabii ama doğanın içerisinde verilen ufak molalar enerjimizi hep yükseltti. Harika program, ilgili takım arkadaşları, Camption ekibi ve rehberimiz Baturalp hepinize çok teşekkürler. Diğer etaplarda buluşmak dileğiyle!

 7. Selim

  Kesinlikle sıradan ve basit bir şey olarak düşünülmemeli. Trekking; kendi içerisinde dinamikleri olan ve antrenmanı olmayan bir spor. Bunu bana en iyi şekilde öğrettiği için Baturalp’e teşekkür ederim. Çok güzel manzaralar ve eğlenceli aktiviteler dolayısıyla ekibe ne kadar teşekkür etsem az kalır.
  Önümüzdeki sezonun tarihlerini belirleyin de ben de iznimi ona göre ayarlayayım 🙂

 8. Cansu

  İlk sunum yapılırken yürüyüşün biraz zorlu olduğundan bahsettiler. Dedim olabilir 🙂
  Dediğim gibi oldu!
  Çok ama çok güzel bi etkinlik oldu benim için. Bir kere gördük işte bi daha gelmem demeyeceğim. Bir daha olsa yine aynı yerleri görmek istiyorum. Baturalp’cim yorduk seni de ama kusurumuza bakma 🙂

 9. Mehmet

  Manzara peşinde koşan birisi olarak %100 verim aldığım bir etkinlik oldu. Çok mutlu ayrıldık gerçekten. Muhteşem koyların sıralandığı rotalarda yürüttüler bizi. Çıralı – Tekirova yürüdüğümüz gün muhtemelen gözüm bugüne dek gördüğü en güzel şeyleri gördü. Baturalp’in ayağına sağlık.

 10. Bedirhan

  Çok büyük kaygılarımız vardı karar sürecimizde. Neyse ki aklımızdaki tüm sorulara cevap aldık ve hazırlıklarımızı da buna göre yapabildik. Hayal gibi 1 hafta geçirdik. Her şeyden önce tur rehberimize ve tüm endişelerimizi bizden önce düşünüp bunları gidermek için planlar yapan Camption ekibine teşekkür ederiz. Seneye tekrar görüşmek üzere!

 11. Ezgi

  Olimpos ve Phaselis yeryüzündeki cennte olabilir. Yürüdüğümüz yollardaki antik kalıntılar ve rehberimizin enfes sunumları bize tarihi tekrar yaşattı. Organizasyonuyla, ekibiyle harika bir iş çıkarmışsınız arkadaşlar. Tebrikler!

 12. Kemal

  Gelidonya feneri, Olimpos, Yanartaş, Phaselis ve tabiki Göynük kanyonu… Görmeden ölmeyin derim

 13. Nisa

  Büyüleyici manzaraları, sıradışı etkinlikleri, harika kamp deneyimleri edindiğim bir trekking turuna katıldım. Çılgınca gelebilir ama çok eğlendik gerçekten, herkese tavsiye ediyorum 👍

 14. Abdullah

  Trekking ve doğa içerisinde olmayı sevenler için harika bir rota. Gerçekten büyüleyici manzaralarla karşılaşıyorsunuz. Daha önce 1 günde belirli bir kısmını yürümüştüm fakat tüm konaklama malzemelerini, basit şeyler yapacak olsanızda yemek kaplarını ve içme sularını taşımak pek kolay olmuyor. Bu etkinlik içeriği detaylıca oluşturulmuş. Eşyalarımız o akşam konaklayacağımız noktalara transfer edildi ve tatlı bir yorgunluğun üstüne mola verdiğimizde yemeklerimiz hazırdı. Bu yolu gitmeden önce kendim de yürümek için araştırdım farklı şekillerde rotalar oluşturulabiliyor. Baturalp bu konuda çok deneyimli, etabı bizi zorlamadan ama en güzel yerlerini görebileceğimiz şekilde tamamladı. Kendisini çok teşekkürler diğer etaplarda görüşmek üzere.

Değerlendirme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir