Likya Macerası – Etap 1 / Fethiye

(16 müşteri değerlendirmesi)

17.000,00

Tarih

Etkinliğimiz 4 gece 5 gün olup, aşağıdaki tarihlerde başlangıç ve bitiş günlerini görebilirsiniz.

Katılımcı

Bu aşamada sizden herhangi bir ücret alınmayacaktır. Rezervasyon işlemini gerçekleştirdikten sonra banka bilgilerimiz e-posta adresinize otomatik olarak iletilecektir. %20 ön ödeme ile rezervasyonunuzu konfirme edebilirsiniz.

Toplam Tutar:
Stok kodu: C-DK-CDK-1 Kategoriler:

GENEL BAKIŞ

Anadolu coğrafyası tarihin başından beri verimli toprakları ve stratejik konumu dolayısıyla birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Helenistik dönemin en görkemli topluluklarından Likya Medeniyeti, günümüzde Türkiye sınırları içerisinde bulunan, Fethiye’den Antalya’ya kadar uzanan tarihi bir medeniyettir. Bu coğrafyada kurulan birçok şehir antik Yunan dönemi ve Roma döneminde de kullanılmış olup, kalıntıları günümüze dek ulaşmıştır. Bu antik şehirler arasında ulaşımı ve ticareti sağlayan antik yollar mevcuttur. Günümüzde arkeologlar tarafından tespit edilen bu yol yaklaşık olarak 530 kilometre uzunluğunda olup Likya Yolu olarak adlandırılmaktadır.

Arkeoloji, antropoloji ve tarih bilimiyle uğraşanların, geçmişi aydınlatan birçok izler keşfettiği bu coğrafya biz doğa severler için de tarihin ve doğanın eşsiz birlikteliğine tanıklık edeceğimiz bir eser niteliğindedir. Turistik olarak değerlendirildiğinde uluslararası düzeyde eleştirmenlerden tam not almış, Dünyanın en iyi yürüyüş rotaları arasında gösterilen Likya Yolu’nu; Ege’nin ve Akdeniz’in kesişimini, yeşilin ve mavinin uyumunu bizimle birlikte keşfetmeye hazırlanın.

Kültürel ve coğrafi anlamda yetkinliğe sahip, Likya Yolu konusunda uzmanlaşmış aynı zamanda yürüyüş ve tırmanış eğitimine sahip rehberimiz eşliğinde; bugüne dek uygulanan programların aksine, eğlence ve konforu, tarihi ve doğal güzelliklerle harmanladığımız programımızda birçok farklı deneyime tanıklık edeceksiniz. Ölüdeniz’i panoramik şekilde izleyebileceğiniz Montana Seyir Tepesi, büyüleyici güzelliğiyle Kelebekler Vadisi ve inanılmaz bütünlüğüyle Yediburunlar bu etkinlikte karşınıza çıkacak sembol noktalardan sadece birkaç tanesi. Bunun yanı sıra Yediburunlar ve Karadere’de denize girmek ve Likya Federasyonu’na başkentlik yapmış Patara ve Xanthos antik kentlerinin tarihi büyüsünü keşfetmek gibi olağanüstü aktiviteler sizi başka dünyalara götürecek.

Programımız seçkin tesislerde konaklayıp, Anadolu mutfağının leziz yemeklerini tadarak; değerli misafirlerimizin konforundan ödün vermeden tamamlanmak üzere planlanmıştır. Bu özel rotayı birlikte tekrar keşfetmek üzere sizleri bu yolculuğa davet ediyoruz.

 

TURUN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ

 • Antik Likya medeniyetinin 3000 senelik tarihi mirasını ve antik kentlerini keşfetme olanağı tanıyan, Dünyanın en iyi 10 rotası arasında gösterilen bir tur deneyimi.
 • Türkiye’deki en iyi dağ patikalarını ve kıyı yollarını göz kamaştıran manzaralar eşliğinde keşfetme
 • Bölgenin yerli halkı ve antik medeniyetlerin miras bıraktığı eşsiz kültürel etkileşim
 • Sadece yürüyüş rotaları ile ulaşabileceğiniz tarihi doku
 • Olağanüstü Montana Tepesi, Babadağ ve büyüleyici Kelebekler Vadisi manzaralarının arasında unutulmaz bir tecrübe
 • Alınca’dan Cennet Koyu’nu, Gavurağılı’ndan Patara’yı seyrederek; benzersiz bir yolculuk
 • Likya Federasyonu başkentlerinde Patara ve Xanthos Antik Kentleri ziyareti.

 

ETKİNLİĞE  DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 2 gece otel, 2 gece bungalov konaklama
 • Profesyonel ekipman temini
 • 4 Kahvaltı, 5 öğle yemeği (lunchbox), 4 akşam yemeği
 • Havaalanı ve otogar transferleri
 • Etkinlikte belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Valiz transferi
 • Profesyonel rehberlik hizmeti ve trekking artçısı eşliğinde yürüyüşler
 • Seyahat sağlık sigortası

ETKİNLİĞE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Kişisel harcamalar
 • Dalaman Havalimanı/Fethiye’ye ulaşım
 • İçerikte bahsedilmeyen öğünler
 • Alkollü içecekler

 

KISA BİLGİLENDİRME

 • Etkinliğimiz 12-70 yaş arası katılımcılar için uygundur.
 • Katılım 15 kişi ile sınırlıdır.
 • Her gün rota üzerindeki farklı bir tesiste konaklama gerçekleştirilecektir. Valiziniz bir sonraki tesise ücretsiz olarak transfer edilmektedir.
 • Tek Konaklama farkı 4000 TL‘dir.
 • Etkinliğimiz TÜRSAB 13653 No belgeli Camption tarafından organize edilmektedir.
 • Etkinliğimizde kokartlı profesyonel turist rehberi bulunmaktadır.
 • Orta seviye zorlukta günlük 5-7 saat aralığında yürüyüşler gerçekleştirilecektir.
 • Tüm kredi kartlarına taksit imkanı mevcuttur.
 • Etkinlik fiyatına, özel harcamalarınız ve ulaşım hariç her şey dahildir.

Program

TUR PROGRAMI

1. GÜN (Fethiye ulaşım, Ölüdeniz’den Faralya’ya yürüyüş)

Misafirlerimizi Dalaman Havaalanı’nda sıcak bir karşılamayla Ölüdeniz’e transfer ediyoruz. Farklı varış saatlerine göre programımızı organize edip, devamında Likya yolu konusunda uzman rehberimiz öğle yemeği ile birlikte temel yürüyüş eğitimi, yürüyüş esnasında dikkat edilmesi gerekenler, programın detayları ve acil durumlarda yapılması gerekenler alakalı bir sunum gerçekleştiriyor. Ardından transfer ile Likya Yolu Başlangıç Noktası’na ulaşacağız. Birkaç kilometre ilerledikten sonra Montana Seyir Tepesi’nde Ölüdeniz’i panoramik bir şekilde izleyerek yolumuza devam ediyoruz. Patika bizi eşsiz manzaralar eşliğinde Kirme köyüne ulaştırıyor; patika üzerinde Babadağ’dan atlayan paraşütçüleri gözlemleyebiliyoruz. Doğanın etkileyici güzelliğiyle başbaşa kaldığımız yürüyüşün devamında ise araçla Faralya köyüne inip tesisimize geçiyoruz.

Yürüyüş: 12 km, 490 m irtifa, Ortalama

Yemekler: Öğle, Akşam

Konaklama: Montenegro Otel, Faralya

2. GÜN (Göç yolu üzerinden Alınca’ya çıkış)

Faralya köyünde kahvaltımızı yapıp yürüyüşümüze başlıyoruz. Kabak Vadisi’ne doğru yaptığımız yürüyüşle birlikte eşsiz manzaraların ve seyir noktalarından geçerek Kabak Şelale’sine ulaşıyoruz. Burada ayaklarımızı suya sokarak ferahlayıp yeniden rotamıza çıkıyoruz. Arkamızda bıraktığımız Kabak Koyu’nun bize sunduğu keyifli manzara noktaları eşliğinde dik bir yürüyüş sonrasında Likya yolunun en güzel manzaralarından birine sahip Alınca köyüne ulaşıyoruz. Devamında ise tesisimize geçip dinlenmeye geçiyoruz.

Yürüyüş: 13 km, 550 m irtifa, Ortalama

Yemekler: Sabah, Öğle (Lunchbox), Akşam

Konaklama: Bayram’s House Pansiyon, Alınca

3. GÜN (Ge Köyü üzerinden Yediburunlar’a varış)

Alınca’da kahvaltımızı yapıp yolculuğumuza devam ediyoruz. Ge köyüne doğru yaptığımız yürüyüşte öncelikle bizi Likya Yolu’nun sembolleşmiş noktalarından Yassıkayalar’a ulaşıyoruz. Sonrasında ise Cennet Koyu ve Kalabantia manzaraları eşliğinde Ge köyüne ulaşıyoruz. Burada öğle yemeği yedikten sonra Yediburunlar’ı panoramik olarak izleyerek tesisimize ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimizle tesisimizin 3 km aşağısında bulunan ıssız koya giderek denizin tadını çıkarıyoruz. Sonrasında ise akşam yemeği için dönüp dinlenmeye geçiyoruz.

Yürüyüş: 14 km, 320 m irtifa, Ortalama

Yemekler: Sabah, Öğle, Akşam

Konaklama: Pavlonya Bungalov, Yediburunlar

4. GÜN (Gavurağılı İniş’i üzerinden Karadere’ye varış)

Kahvaltımızın ardından Ge Köyü’nü ardımızda bırakarak Patara’ya doğru ilerliyoruz. Artık manzaramızı Akdeniz’in eşsiz maviliği süslemeye başlarken rotamız önceki günlerde edindiğimiz yüksekliğin azalmasıyla devam ederek deniz seviyesine ulaşıyor. Rotamız üzerinde önce Bel köyüne ulaşıyor ve burada öğle yemeğimizi yiyoruz. Ardından dik kayalıkların ve zorluk seviyesinin nisbeten yüksek olduğu Gavurağılı inişi; rotanın en keyifli anlarına tanıklık edeceğimiz yerlerinden bir tanesi. İnişi tamamladıktan sonra Karadere’ye ulaşıyor ve tesisimize geçiyoruz.

Yürüyüş: 13 km, 620 m irtifa, Zor

Yemekler: Sabah, Öğle, Akşam

Konaklama: Park Orman Bungalov, Karadere

5. GÜN (Xanthos Antik Kenti’ni keşif ve havaalanına dönüş)

Sabah erken saatlerde tesisimizden Xanthos Antik Kenti’ne geçiyoruz. Cesaretiyle dünya literatürüne giren, Xanthos halkının şehrini keşfettikten sonra ise programımızı tamamlamış bulunuyoruz. Dönüş uçak transferlerinin saatlerine göre ayarlanacak şekilde havaalanı transferiyle siz değerli misafirlerimizi sayısız güzel anı ve muazzam deneyimlerle uğurluyoruz.

Yürüyüş: 4 km, Kolay

Yemekler: Sabah

Önemli Bilgiler

KIYAFETLER & EKİPMANLAR

 • Yürüyüş, trekking veya dağcılık botları (goratex ve yüksek botlar *)
 • Nefes alabilir, polyester gömlek, tişört/sweat*
 • Polar, hırka veya kazak
 • Yağmurluk
 • Trekking veya dağcılık çorapları
 • Güneş gözlüğü
 • Şapka (UV koruyuculu tavsiye edilir.)
 • Mayo/bikini ve havlu
 • 15 lt sırt çantası*
 • Taşınabilir şarj aleti
 • Güneş kremi
 • Böcek ilacı

Valiz transferi tarafımızdan sağlanacağı için; ekstra eşyalar getirebilirsiniz. Trekking batonları tarafımızdan karşılanacaktır. * ile işaretli ürünleri getirdiğinizden lütfen emin olun.

HAVAALANI & OTOGAR TRANSFERİ

Camption ile rezervasyon yapan tüm misafirlerimiz için ücretsiz transfer hizmetimiz mevcuttur. Fethiye – Patara etabı için ücretsiz transfer hizmetimiz Dalaman Havalimanı ve Fethiye Otogar’dan gerçekleştirilecektir.

SAĞLIK SİGORTASI

Misafirlerimiz için kanunen zorunlu olan Zorunlu Paket Tur Mali Sorumluluk Sigortası’nın yanı sıra Camption’a özel Doğa Sporları Seyahat Sigortası da hazırladık. Yukarıda belirtilen tüm sağlık sigortaları seyahat ücretinize dahildir. Kanunen zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Mali Sorumluluk Sigortası tur fiyatına dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 sayılı Kanun ve Acentenin öngördüğü şartlara sahiptir. Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası tur ücretine dahil değildir. Mücbir sebep nedeniyle turu son anda iptal etmek isteyen misafirlerimiz, toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar geri ödeme almalarını sağlayan iptal sigortası dahil olmak üzere ek sigorta ve sağlık sigortası yaptırabilmektedir. Bu ek sigorta ve güvence paketi, tur kaydından itibaren en geç 24 saat içinde teslim alınmalıdır. Daha sonraki sigortalarda, iptal kapsamı dışında kalan sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerlidir. Bu tur için bahsi geçen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi 69,00 TL olup, misafirlerimiz tura kayıt sırasında sigortalarını yaptırabilmektedir. 70 yaş ve üzeri misafirlerimize %100 ek ücret uygulanır.

Rezervasyon

REZERVASYON KOŞULLARI

Rezervasyonunuzu yapmadan önce lütfen Rezervasyon Koşulları sayfamızı inceleyiniz.

ÖDEME

Yalnızca %20 ön ödeme ve tüm kredi kartlarına taksit imkanıyla!

Tarih ve katılımcı sayısını seçtikten sonra oluşturduğunuz rezervasyonu tamamlamak üzere ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz. Ödeme sayfasında ise karşınıza çıkan formu doldurduktan sonra Havale/EFT seçeneğini seçtiğinizde yalnızca tutarın %20’sini göndermeniz; kalanını ise tur başlangıcında ödemeniz gerekmektedir. Link ile ödemeyi seçmeniz durumunda ise e-mail adresinize göndereceğimiz link üzerinden kredi kartıyla, taksit seçenekleriyle ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

İPTAL – İADE VE DEĞİŞİM

30 günden önce yapılan iptallerde %10 kesinti uygulanır. 7-30 gün arasında ileri bir tarih ile değiştirilebilir veya %30 kesinti uygulanır. 7 günden az kalan yolculuklar için para iadesi yapılamaz. Camption seyahati gerçekleştiremezse, ücretin tamamı kesintisiz olarak iade edilecektir.

Rehberin Notu

Ben bu turda sizlere eşlik olan rehberiniz Baturalp Aktepe. Yaklaşık 10 yıldır Fethiye-Patara etabında yürüyüşler yapmaktayım bunlara Fethiye alternatif yürüyüşleri de dahil. Panoramik olarak Ölüdeniz’i izleyeceğimiz Montana tepesinden başlayacağımız bu yürüyüş, eşsiz Patara antik kentinde sona eriyor. Yol üzerinde Kelebekler vadisinden başlayarak birbirinden güzel panoramik manzaralara ve bakir koylara uğruyoruz. Kabak koyu, Alınca, Ge köyü, Bel köyü, Gavurağılı inişi, Karadere plajı gibi noktalara uğrayacağımız bolca manzara içeren bu yürüyüş, her yaştan doğa tutkunu insana uygun. Rotanın yıldızları ise yamaçlarında yürüdüğümüz mistik görüntüsüyle Babadağ, panoramik olarak her açıdan izleyebileceğimiz Kelebekler vadisi, mavinin her tonunu görebileceğiniz Çukuryurt plajı, soğuk sularında serinleyeceğimiz Kabak şelalesi, Likya patikasını en keyifli şekilde hissedeceğimiz Gavurağılı inişi ve Likya birliğinin başkentlerinden Patara antik kenti.

Baturalp Aktepe – Tur Rehberi

Instagram – @batouristic

Likya Macerası – Etap 1 / Fethiye için 16 değerlendirme

 1. Mediha Nur

  Bu Camption ekibiyle katıldığım 2. Yürüyüş oldu. İlkinde olduğu gibi yine tur program çok iyi hazırlanmıştı. Sadece yürüyerek ulaşabileceğimiz antik kentler sanki o dönemde yaşıyormuşuz gibi hissettirdi. Hem çadır içerisinde hem de kaldığımız pansiyon ve tesislerde hep doğa içerisinde bol oksijen ve kuş sesleriyle uyandık. Konakladığımız tesisler temiz ve otantikti ayrıca yemekleri de gayet güzel. Ekip o kadar neşeli ki enerjileri size de geçiyor 🙂 Likya Yolu uzmanı rehberimiz Baturalp uzun zamandır bu yürüyüşü gerçekleştiriyormuş verdiği bilgiler, güzel tasvirleri ve ilgisi için çok teşekkür ediyoruz 😊

 2. Müge

  Doğa içerisinde olmayı seviyorum fakat daha önce hiç yürüyüş ile tatili birleştirmemiştim. Bu sefer farklı bir tatil deneyimlemek istedik ve Fethiye – Patara etabına katıldık. Daha önce deniz tatili için tercih ettiğimiz bu rotalarda hiç karşılaşmadığımız öyle güzel manzaralar, antik kentler, koylar ve doğal güzelliklere rastladık ki daha önce göremediğim için üzüldüm bile diyebilirim.

  Sizin için baştan sona her şeyi düşünülmüş bir program hazırlamış arkadaşlar. Konaklama samimi misafirhaneler ve doğa içerisine kurulan çadırlarda gerçekleştiriliyor. Kahvaltı, öğlen ve akşam yemekleri gayet lezzetli ve doğal. Eşyalarımız yürüyeceğimiz bir sonraki noktaya transfer ediliyor. Açıkçası bize sadece manzaranın, keyifli sohbetlerin, antik kentlerin, denizin ve doğanın tadını çıkartmak kaldı.

  Tur programını hazırlayan ekibe ve müthiş ilgisi, enerjisi ve Likya Yolu’nu bizim için keyifli bir deneyime dönüştüren, aktardıklarıyla antik çağlarda hissedeceğiniz rehber Baturalp’e çok teşekkürler.

 3. Dilara

  Ha-ri-kaaa !!!

 4. Işınsu

  Hayatta hiçbir şeyden çekinmemek gerekiyor. Kampta kalmakmış, günlük 15 km yürüyüş yapmakmış gibi asla yapmam veya ne gerek var dediğim şeyleri yaptım. Olağanüstü bi karar vermişim gerçekten; bu macerada beni mutlu bir şekilde evime gönderen, yapmam dediklerimi yaptıran Camption’a ne kadar teşekkür etsem az. Gavurağılı’ndan inerken bileğim burkulmasına rağmen motivasyonumu zirvede tutan rehberimiz Batu’ya da ayrıca tebrikler. Saatlerce nazımı çekti 😊

 5. Cihan

  Geçen yıl Baturalp ile 1. Etabı birlikte yürüdük. Rotalardaki tarihi yapılar hakkında bilgi verdikce şaşkınlığım artıyordu. Mükemmel yapılar ve eşsiz doğa güzellikleri var. Sadece rota hakkında değil genel yürüyüş hakkında da sürekli bilgiler verdi ve benim için müthiş bir deneyim oldu bu Trekking hayatımın en güzel anıları arasına eklendi. Alanında bu kadar tecrübeli ve bilgili olması kesinlikle işine olan sevgisi ve sporuna olan ilgisinden kaynaklı. Başka türlü bu kadar deneyimi hayatına sığdırmak imkansız. Rehberle yürümek sadece gözlemlemek değil tarihi yaşamak oldu.

 6. Gözde

  Bize özellikle dediler ki ekipmanınıza dikkat edin. En azından yanınızda bulundurun. Üzerim ince kaldığı için (Batu’nun uyarmasına rağmen) döndüğümde hasta oldum. Arkadaşım laf dinlediği için sapasağlam. Ama olsundu. Çünkü çok güzel zaman geçirdik, teşekkür ederiz

 7. Bertuğ

  Liseden beri yürüyüş, dağcılık, alpinizm vb. sporlarla uğraşmama rağmen “waaooww” dedirten bir etkinlik oldu. Rotadaki efsane detayları unutamıcam. Standardın dışında bi program hazırlamışsınız gerçekten. Burada yıllarını bu yola vermiş olan Batu’ya saygılar sunuyorum. İyisiniz abi!

 8. Özge

  4 yıl önce bi arkadaşımla tek başımıza yürümüştüm bu etabı. Net bir şekilde şunu söyleyebilirim grupla birlikte yürümek bin kat daha iyiydi. Rehberin yönlendirmeleri, organizasyon ve çanta taşımamak harikaydı. Kesinlikle tavsiye ederim.

 9. Muhammet

  Geçen bahar ayında Batu’yla yürüyüş yaptık çok keyifliydi. Mutlaka tavsiye edebileceğim bir acenta.

 10. Barış

  Doğası ve tarihiyle bizi büyüleyen bir yolculuk oldu. Kız arkadaşımın baskısıyla işlerin en stresli olduğu zamanda harika bir ara verme fırsatı yakaladık. Her şeyiyle kusursuz hizmet verdikleri için Camption’a teşekkür ediyorum.

 11. Kardelen

  Hava şartları beni yordu gerçekten. Manzara noktalarındaki geçmek bilmeyen sis ve sürekli yağan yağmur neden geldim dedirtti. Ekip çok iyiydi. Organizasyon ve rehber konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Yine de güzel bi deneyim oldu benim için. Çok teşekkürler

 12. Hakan

  Eşim ve 9 yaşındaki oğlumla katıldım. Her şeyiyle bizi memnun etmek için çabalayan arkadaşlar Baturalp, Raşit ve Buğra’ya çok teşekkür ederiz. Alınca çıkışında mızmızlanan oğlum günü bize zulmetmeye kararlıyken hemen gelip onu gezdirmeye götüren abisi Raşit’e ayrı bir teşekkürü borç bilirim. Kısacası emeğinize sağlık gençler. Sonbaharda Kalkan’da görüşürüz

 13. Nail

  Facebook reklamında görüp katıldım. Katıldığıma da memnun oldum. En başta her telefonda sabırla sorularımı cevaplayan Raşit kardeşime, yürüyüş boyu derdimizi dert edinen rehberimiz Batu kardeşime, tedarik sıkıntısı yaşatmayan Efe kardeşime özellikle teşekkür ederim.
  Not: Kayseri’de sürekli doğa yürüyüşü, trekking yapıyor olmamıza rağmen zorlandığımız bir tur oldu. Ama azimle başardık.
  Çok teşekkür ederiz arkadaşlar.

 14. Gülşen

  İlk gün ben nereye düştüm diyerek başladığım yolculuğun son günü keşke bitmese diyerek ayrıldım. Söyleyeceklerim bu kadar…

 15. Hasan

  Hiç tecrübemiz olmamasına rağmen çok keyifli vakit geçirdik. Kaldığımız yerler, yediğimiz yemekler muazzamdı. Özellikle Batu rehberim sana çok çektirdik. Buradan da belirtmiş olalım kahrımızı çok çekti. Ben yürüyüşlerde çok zorlandığım için kendi adıma 4 yıldız veriyorum. Tabi benim yaşım 49, arkadaşlara yetişmekte zorlandım. Ama yapamam dediğim bişeyi yapmama sebep olan arkadaşları kutluyorum. İyiki varsınız!

 16. Hilal

  Gençken yapılması gerekenler:
  Best friend’inle Likya Yolu’na git. (yapıldı)
  :)))

Değerlendirme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir